Yüksekokulumuz, Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) 2021 Yılı Engelsiz Üniversite Ödüllerinde 'Turuncu Bayrak' ödülü kazandı.
Yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireylerin; mekânlara, eğitsel imkânlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık yaratılması ve iyi uygulamaların yaygınlaştırılması amacıyla YÖK tarafından gerçekleştirilen 2021 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri sahiplerini buldu.  Amasya Üniversitesi Taşova Yüksel Akın MYO engelli bireylerin tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen çalışmaların tespiti ile yapılan değerlendirme neticesinde, YÖK 2021 Yılı Engelsiz Üniversite 'Mekânda Erişilebilirlik Alanında Turuncu Bayrak' ödülüne layık görüldü. YÖK tarafından 2018 yılında verilmeye başlanan “Engelsiz Üniversite Ödülünü” Amasya Üniversitesi ilk kez bu yıl aldı.
Turuncu Bayrak Ödülünün önemine dikkat çeken Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı yaptığı açıklamada, "Turuncu Bayrak ödülünün alınması engelli dostu üniversite olma yolunda çok önemli bir adımdır. Bu çalışmalar üniversitemizin farklı birimlerinde devam etmekte olup, önümüzdeki yıllarda daha fazla birimden, bu bayrak ödüllerini almak için başvuru yapılacaktır. Turuncu bayrak ödülü alınmasından dolayı başta Taşova MYO çalışanları olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve bu ödüllerin artarak devamını diliyorum" dedi.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), engelli bireylerin eğitime tam ve eşit katılımını sağlamak amacıyla "Engelsiz Üniversite Ödülleri" veriyor. "Engelsiz Üniversite Ödülleri" kapsamında Üniversitemiz Taşova Yüksel Akın MYO,  YÖK 2021 Yılı Engelsiz Üniversite 'Mekânda Erişilebilirlik Alanında Turuncu Bayrak'  ödülüne layık görüldü. Ödülü almaya hak kazanan yüksekokulumuz yöneticilerine, akademik ve idari personeline daha engelsiz bir dünyaya hizmet ettikleri için teşekkürlerimi sunuyorum. YÖK tarafından 2018 yılında verilmeye başlanan “Engelsiz Üniversite Ödülünü” Amasya Üniversitesi ilk kez bu yıl aldı. Ödül, Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen bir teşvik ödülü. Önümüzdeki dönemde diğer binalarımıza bu bayrak ödüllerinden almak için çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.  
Turuncu -bayrak02_502x 33503_500x 333Turuncu Bayrak