Kalite Yönetim Sistemleri Eğitimi Verildi

Amasya Üniversitesi Rektörlüğü 2021 Hizmetiçi Eğitim Planı kapsamında Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Murat Kurt tarafından “Kalite Yönetim Sistemleri Eğitimi” verildi. Amasya Üniversitesi Kalite Komisyonu, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Uzaktan Eğitim Merkez Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen eğitime akademik, idari personeller ve öğrencilerimiz katıldı.

130’un Üzerinde paydaşımızın katılımın gösterdiği eğitimde; Kalite ve felsefesi, Temel kavram ve ilkeleri, Kalite/Akreditasyon/Kalite Yönetim Sistemleri, Kalite Sistemi Dokümantasyonu Gerekleri, ISO 9000 Temel Yaklaşım İlkeleri; Öz Değerlendirmenin Gerekliliği/Kurumsal Kalite Yönetim Sistemi, Amasya Üniversitesi KBYS Programı hakkında eğitimler verildi.

Rektör Yrd. ve Kalite Komisyon Başkan vekili Prof. Dr. Recep KÜRKÇÜ ise üniversitemiz 2021 yılı içi Hizmetiçi eğitimlerinin planlandığı şekliyle devam ettiğini şu ana kadar iki eğitim gerçekleştirdiklerini bu yıl içinde dört adet hizmetiçi eğitim faaliyeti daha yapılacağını belirtti.