Yüksekokulumuz sosyal etkinlikleri kapsamında, Youtube programı üzerinden uzaktan eğitim yoluyla Kızılay ve Taşova'da Kızılay faaliyetleri konulu söyleşi gerçekleştirildi.

     Programa konuk olarak katılan Taşova Kızılay temsilcisi Ömer SAYAR, Kızılay'ın tarihçesi ve Taşova'da Kızılay adına yaptıkları faaliyetleri slayt sunumları ile aktardı. Gönüllülük esası ile gerçekleştirdikleri faaliyetleri gerçekleştirirken mutluluk duyduklarını ve bir insana dokunabilmenin kendilerine kattığı duyguları ve gönüllü gençlerin çalışma azimlerini keyifli bir sunumla aktardı.

     Samsun Kızılay Kan Bağış Merkezi personelinden Kan Bağışçı Kazanım Uzmanı Alper CANDAN, Kızılay'ın kan bağış hizmetleri hakkında ve Amasya ve Taşova'daki insanların kan bağış kampanyalarına sundukları katkılar hakkında bilgi aktardı.

      Samsun Kızılay Kan Bağış Merkezi personelinden Kök Hücre Kazanım Uzmanı Erdal AYAR ise, Ülkemiz ve bölgemiz insanlarının Kök Hüre bağışlarına bakış açılarını ve bağışla ilgili bilgileri paylaştı.

     Eğitime öğrencilerimizin yanısıra Yüksekokul personelimiz de katıldı.

     Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu olarak katılımcılara, programa olan desteklerinden ve aktarmış oldukları bilgiler nedeniyle şükranlarımızı sunuyoruz.

Eğitimi aşağıdaki link üzerinden izleyebilirsiniz.

 

Eğitimi İzle :  TIKLA

 

Kızılay