1.1

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı Taşova ilçemizde düzenlenen bir dizi etkinlik ve toplantıya katıldı. Amasya Üniversitesi Senato Üyeleri ile Borabay Gölü Tabiat Parkı’na düzenlenen geziye katılan Prof. Dr. Elmacı, Taşova Yüksel Akın MYO Konferans Salonunda düzenlenen Senato toplantısına katılarak, YÖK tarafından gönderilen bayrak ve sertifikaları Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Murat Kurt’a teslim etti.

Amasya Üniversitesi Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulunda bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı,

“Borabay Tabiat Parkı etrafında Amasya Üniversitesi Senato Üyeleri ile birlikte bir gezi gerçekleştirdik. Amasya il merkezine 63 kilometre, Taşova ilçesine ise 15 kilometre uzaklıktaki Borabay Tabiat Parkı ziyaretçilerine eşsiz bir manzara sunuyor. Şehrin gürültüsünden, stresinden kurtulmak isteyenleri bu doğa harikası yeri görmeye davet ediyorum.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), engelli bireylerin eğitime tam ve eşit katılımını sağlamak amacıyla "Engelsiz Üniversite Ödülleri" veriyor. "Engelsiz Üniversite Ödülleri" kapsamında Üniversitemiz Taşova Yüksel Akın MYO,  YÖK 2021 Yılı Engelsiz Üniversite 'Mekânda Erişilebilirlik Alanında Turuncu Bayrak'  ödülüne layık görüldü. Ödülü almaya hak kazanan yüksekokulumuz yöneticilerine, akademik ve idari personeline daha engelsiz bir dünyaya hizmet ettikleri için teşekkürlerimi sunuyorum. YÖK tarafından 2018 yılında verilmeye başlanan “Engelsiz Üniversite Ödülünü” Amasya Üniversitesi ilk kez bu yıl aldı. Ödül, Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen bir teşvik ödülü. Önümüzdeki dönemde diğer binalarımıza bu bayrak ödüllerinden almak için çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.  

 Ödül töreninin ardından Amasya Üniversitesi Senato toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının ardından Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı ve Senato üyeleri Taşova’dan ayrıldı.

1.2

1.3

1.4

1.5

1.6